В обробці приміщення посилення зовнішніх кутів перфорованим куточком - важливий етап. Це процедура запобігає появі тріщин, дозволяє ідеально вирівняти стикуються стінові конструкції.

У будівельній галузі застосовують різні види вироби:

• перфорований алюмінієвий профіль, який використовують з метою захисту зовнішніх кутів конструкцій з гіпсокартонних листів від різного роду механічних пошкоджень;
• будівельний універсальний ПВХ елемент, застосовуваний для нестандартних розгорнутих і гострих кутів, матеріал гнучкий і йому можна надати потрібну форму;
• сітчастий під штукатурку і шпаклівку.

Посилення зовнішніх кутів перфорованим куточком

Для попереднього вирівнювання кутових стиків перед нанесенням оздоблювальних матеріалів широко використовують перфорований профіль. Особливо вразливими ділянками вважаються стики гіпсокартонної конструкції. Як би одно не підрізав листи і не шпаклювати кутовий стикувальний шов, створити бездоганно рівне з'єднання не вдасться. До того ж в процесі експлуатації зовнішні кути піддаються механічних пошкоджень і можуть розкришитися, деформуватися. Вирішити проблему можна посиленням зовнішніх кутів перфорованим куточком, яке виконують до початку повного штукатурення стін.

Для зручності кріплення профілю по всій його довжині виконана перфорація, це дає можливість втиснути елемент в нанесений на стикуються поверхні стін розчин і закріпити деталь. Роботи проводять в наступній послідовності:

• наносять на зовнішній кут стартову шпатлевочного суміш;
• утаплівают кутовий профіль в розчині, попередньо підрізавши за розміром, перевіряють правильне положення щодо площин;
• акуратно розрівнюють шпаклівку на кожній грані, надлишки суміші видаляють шпателем;
• затирають висохлу поверхню;
• для усунення дрібних похибок на поверхню граней наносять тонкий шар (1-2 мм) фінішної суміші, а після повного висихання розчину приступають до шліфування.

Спрощує роботу використання куточка зі склопластикової сіткою. З його допомогою не тільки проводиться зміцнення кутовий частини, але і армування шпатлевать поверхні сполучаються ділянок стін.

Посилення зовнішніх кутів перфорованим куточком арочних або нестандартних конструкцій виконується за тією ж схемою. Різниця полягає лише в тому, що профіль згинають, домагаючись потрібної конфігурації межі.

Отримані поверхні потім обробляють фінішним покриттям, відповідно до дизайнерського рішення.

Роботи по вирівнюванню та посиленню зовнішніх кутів перфорованим куточком відноситься до складних етапах обробки приміщень і повинні виконуватися професійними майстрами.