Нанесення шару штукатурки усуває різкі і плавні нерівності на стінах, перепади, які утворюються між плитами перекриття, вирівнює кути на стиках конструкцій. Тому стартова штукатурка стін по маяках і стелі під правило відноситься до важливого етапу внутрішніх опоряджувальних робіт.

Процес стартовою штукатурки стін по маяках

Технологія штукатурення по маяках дозволяє вирівняти самі криві поверхні з серйозними перепадами. В якості спеціальних напрямних використовують жорсткий металевий профіль Т-подібного перетину. До кріплення рейок підготовлену основу обов'язково грунтують, щоб добитися хорошого зчеплення матеріалу з поверхнею основи.

Установка профілю - відповідальний момент, оскільки від його правильного закріплення залежить кінцевий результат, рівність стін. Крайні напрямні рейки встановлюють не далі, ніж в 20-ти см від стіни, відстань між проміжними елементами варіюється в діапазоні 1,3 м - 1,8 м. На даний інтервал орієнтуються, враховуючи довжину правила. Правильність строго вертикального положення профілю перевіряють рівнем, кріплять рейки на алебастр або штукатурний розчин.

Наступний крок стартової штукатурки стін по маяках - нанесення розчину накидання між напрямними і його розрівнювання правилом. Положення інструменту витримують строго перпендикулярно до маяків, при цьому рухаються знизу-вгору, прибираючи надлишки суміші і переносячи їх на верхні ділянки. Потім процедура вирівнювання змінює напрямок і проходить зверху вниз. Поступово переміщаються від осередку до осередку і, коли всі смуги виконані, закладають ділянки біля підлоги і стелі.

Стартова штукатурка стін по маяках вимагає контролю виконаного вирівнювання. Невеликі горбки знімають, тріщини замазують. Потім видаляють металеві маяки і залишилися після них штроби закладають розчином.

Як штукатурити стелю під правило

Обштукатурюють стелі по маякових напрямних за тією ж технологією, що і стінові конструкції. Якщо перепади висоти перевищують 5 см, то роботи проводити занадто складно і витратно, оскільки витрата матеріалу колосальний.

З використанням методу без маяків підготовлену поверхню під стартову штукатурку стелі під правило необхідно просочити грунтовки. Після висихання праймера на стельову конструкцію наносять розчин і проводять по поверхні правилом, знімаючи надлишок суміші. Інструмент при цьому знаходиться у вертикальному положенні, ведуть його від кутів до центру. Поступово ділянку за ділянкою виконують чорновий шар. Невеликі огріхи, що залишилися після правила у вигляді горбків, акуратно вирівнюють шпателем.

Стартова штукатурка стін по маяках і стелі під правило - складний вид оздоблювальних робіт, що вимагає досвіду, вправності. Довірте цю ділянку робіт професійним малярам-штукатурам і будете впевнені у високій якості виконаних робіт.