Один з найефектніших варіантів стельового і стінового декору інтер'єру - поклейка шпалер на тканинній основі або на шовкотрафаретній. Оздоблення надає приміщенню вишуканість, допомагає створити затишну атмосферу. Крім естетичної складової покриття покращують звуко-і теплоізоляцію приміщень.

Поклейка шпалер на тканинній основі або на шовкотрафаретного: тонкощі процесу

Кожен вид шпалер відрізняється матеріалом, структурою, способом виробництва і нюансами в технології обклеювання. Але є загальне непорушне правило: бездоганно підготовлена рівна поверхня стін і стелі та їх грунтування.

Продукт на тканинній основі - це двобічний матеріал. Нижній шар служить підкладкою, для нього використовують папір або флізелін, верхній - лицьової виконують з склеєних між собою лляних, бавовняних, шовкових і інших видів волокон. Підкладку з декоративним шаром з'єднують, використовуючи клейовий склад. Шпалери випускають в двох варіантах: в звичайних рулонах і безшовні у вигляді великого цільного полотна.

Для тканинного матеріалу обов'язково використовують спеціальні марки клею. Безшовний тип шпалер має вигляд величезного рулону, ширина якого варіюється в діапазоні 2,5 - 3 м. Стандартна довжина полотнища 50 м. Це дозволяє виконати цілісне покриття без стиків.

При наклеювання шпалер на тканинній основі фахівці ретельно промазують клеєм базову поверхню. Рулон матеріалу ставлять вертикально і поступово розгортають його вздовж стіни, натягують і притискають до основи. Обклеюють кімнату відразу по всьому периметру стін. У підсумку виходить всього один шов, який розташовується в кутку приміщення. Працюючи зі звичайним рулонним матеріалом, його розрізають на смуги необхідної довжини і приклеюють полотна послідовно, акуратно стикуючи краю.

Шпалери з шовкографією - це вид вінілового продукту, візуально нагадує блискучу шовкову тканину. При їх виробництві на паперову або флизелиновій основу накладають вінілізірованная папір і просочують термопластичних полімером. Потім виконують гаряче тиснення.

Процес поклейки шпалер на основі шовкотрафаретній включає:

• розкрій рулону на необхідні по довжині відрізки;
• нанесення клею на внутрішню сторону полотен;
• окреслення строго вертикальної лінії на стіні, через яку вирівнюють першу смугу покриття;
• приклеювання першого полотна, яке акуратно розгладжують, щоб не утворювалися зморшки і складки;
• послідовне наклеювання наступних полотен.

Щоб шпалери в місцях стику не відходили, краю полотен ретельно промазують клеєм, а потім шов прокочують валиком.

Поклейка шпалер на тканинній основі або на шовкотрафаретній - трудомісткий процес, який вимагає не тільки теоретичних знань, але в першу чергу навичок, практики. Малярі компанії «Квадро» - вмілі майстри з величезним досвідом виконання внутрішнього оздоблення інтер'єру будь-якої складності і роблять свою роботу якісно і швидко.