Серйозний ремонт квартири, новий дизайн інтер'єру завжди потребує оновлення стелі і стін. Який би не був вибраний оздоблювальний матеріал, виконання фінішного покриття обов'язково передує процес підготовки бетонної стіни під фарбування і шпалери. Це основоположний принцип ведення ремонту, від якого багато в чому залежить остаточний вид декоративного оздоблення.

Підготовка бетонної стіни під фарбування і шпалери: правила і тонкощі

На першому етапі виконують вирівнювання і обробку основи. Необхідний цикл робіт диктується станом стіновий конструкції. При міцному бетонному підставі, що не має серйозних пошкоджень, досить зняти тонкий шар штукатурки шліфуванням, обробити антисептичним засобом поверхню і заґрунтувати. Праймер глибоко проникаючи в пористу структуру бетону або штукатурки, зміцнить поверхневий шар і поліпшить адгезію.

Наявність великих фрагментів відшарувалася штукатурки, глибоких тріщин, які порушують цілісність основи, вимагає повного видалення продірявився шару за винятком тих зон, де розчин тримається міцно. Поверхня штукатурять або вирівнюють, обшиваючи гіпсокартонними листами.

Наступна фаза підготовки бетонної стіни під фарбування і шпалери - шпатлювання (кращий варіант з використанням армування). Розчин наносять на базову основу 2-міліметровим шаром, на нього укладають малярську сітку і притискають до стіни, щоб вона грунтовно закріпилася. Потім на стеклохолст наносять другий шар шпаклівки і акуратно розрівнюють.

Обов'язковою продовженням підготовчих робіт є виконання фінішної шпаклівки. Її завдання - ліквідувати дрібні недоліки: невеликі горбки, вм'ятини і домогтися бездоганно рівної поверхні. Якщо не вдається отримати бажаний результат нанесенням одного шару, виконують другий.

Завершується підготовка бетонної стіни під фарбування і шпалери шліфуванням поверхні і черговим нанесенням грунту. Остання операція ґрунтування потрібна для знепилювання й кращого зчеплення підоснови з фінішним покриттям. Тому склад праймера підбирають відповідно до типу фарби або підходящий варіант під обклеювання шпалерами.

Процес підготовки бетонної стіни під фарбування і шпалери копіткий і складний, що вимагає вміння, навичок і відповідних знань і повинен виконуватися кваліфікованими фахівцями. Зв'язок з компанією «Квадро» забезпечить проведення робіт майстрами вищої категорії, які гарантують зразковий кінцевий результат ремонтних робіт.