Зовнішній вигляд укосів має величезне значення в загальному вигляді приміщення. Їх обов'язково слід облагородити при установці нових віконних конструкцій, дверних полотен або оновити при звичайному ремонті приміщення. Якісна обробка укосів виконує декоративну функцію, а також відіграє роль у збільшенні звуко- і теплоізоляційних властивостей приміщення.

Види обробки укосів

Частина стіни, що межує з віконними або дверними отворами ремонтують, використовуючи різні способи:

• оштукатурювання і фарбування;
• обшивку гіпсокартонними листами;
• облицювання пластиковим матеріалом або сендвіч-панелями.

Традиційним і найдешевшим варіантом обробки укосів вважається просте оштукатурювання. Перш за все готують основу, видаляючи пил, бруд відстаючі фрагменти старого покриття. Подальший процес полягає в нанесенні штукатурного шару, який після висихання шпатлюют і шліфують. Фінішним шпатлюванням ліквідують незначні нерівності. Покривають відшліфовану і загрунтовану поверхню акрилової або водоемульсійною фарбою.

Якщо при ремонті стіни вирівнюють гіпсокартоном, то цілком логічно, що і обробка укосів біля дверей або вікон теж буде з ГКЛ. Кращий варіант - застосування вологостійкого продукту. Перед установкою матеріалу поверхню смуги перед віконною рамою по всьому периметру обробляють вологостійкими складами з антибактеріальними добавками, щоб запобігти появі грибка. Гіпсокартон кріплять на обрешітку або на склад, що клеїть (якщо поверхня досить рівна). За збірку беруться, починаючи з верхньої панелі, її край змащують клеєм, вставляють в стартову смугу і щільно засовують. Інший край притискають, приклеюючи до поверхні стіни. За аналогією встановлюють бічні елементи. Стики акуратно закладають.

При обробці укосів дверних прорізів кутові стики зміцнюють малярськими куточками. Такий підхід попереджає передчасне зношування зовнішніх кутів. Далі гарантують, наносять шпаклівку в кілька шарів (кожен тонкий пласт повинен добре висохнути) і шліфують. Перед фарбуванням наносять грунт, який сприяє кращому зчепленню основи з барвником.

Більш сучасний підхід - установка пластикових панелей. Лицьова пластик вологостійкий, міцний, жорсткий. У конструкції використовують утеплювач. Встановлюють панелі на профіль, зміцнюючи саморізами. ПВХ-панелі мають бездоганно гладку поверхню і ідентичний з віконною конструкцією коефіцієнт розширення. Цей фактор забезпечує щільне прилягання елементів і повна відсутність найменших щілин.

Ремонт і обробка укосів сендвіч-панелями передбачає фіксацію плити до основи за допомогою рідких цвяхів або на дерев'яні бруски. Оскільки панелі складаються з 2-х пластикових листів між якими поміщений спінений або екструдований полістирол, то додаткового утеплення конструкція не потребує.

Даний вид робіт хоча і не відрізняється великою складністю, проте, вимагає досвіду роботи і знання технологічних тонкощів. Майстри «Квадро» - профі в цій справі і виконають обробку укосів швидко і якісно.