Первісне призначення терасових дощок належало виключно до робіт по влаштуванню настилів на відкритих майданчиках, укладання підлог в неопалюваних приміщеннях. Сьогодні монтаж терасної дошки став звичайною справою для обшивки стін спортзалів, веранд, мансардних приміщень, сходів. Особливо часто матеріал використовують при внутрішньому облаштуванні балконів і лоджій.

Види матеріалу

Виробники пропонують різні види продукту:

• з натуральної деревини з різноманітною фактурою;
• композитний матеріал - декинг.

Вироби з натуральної деревини випускають з гладкою поверхнею і рівними краями, з поздовжнім рифленням на лицьовій площині, що нагадує фактуру вельветової тканини. По виду профілю планки можуть бути скошеними, звичайними прямокутними. Монтаж терасної дошки зі скошеними боками проводять внахлест, що допомагає приховати зазори. Прямі вироби часто оснащують пазами, завдяки чому монтування панелей спрощується.

Декінг - композитний матеріал, що складається з деревної муки, целюлозних волокон і полімерів. У пропорційному співвідношення деревину становить 50% - 70%, решта наповнення - пластична полімерна маса. В результаті отримують міцну довговічну обробку. Декінг володіє хорошою гнучкістю, стійкий до вологи і перепадів температур.

Багато виробників пропонують в комплекті з деревно-полімерного декінг супутні елементи, які призначені для використання при монтажі терасної дошки на стіну. Це торцеві заглушки і спеціальні монтажні клеми.

Особливості монтажу терасної дошки

Тільки при правильному виконанні монтажних робіт матеріал зберігає характеристики, заявлені виробником. І перше правило, яке необхідно дотримуватися - це достатня акліматизація натурального матеріалу перед укладанням. Для цього панелі необхідно витримати кілька діб в умовах приміщення, де вони будуть експлуатуватися.

На першому етапі встановлюють обрешітку. При монтажі терасної дошки на стіну горизонтально рейки каркаса кріплять вертикально. Якщо панелі встановлюватися у вертикальній площині, то бруси обрешітки укладають горизонтально. Фіксують елементи каркаса до стіни дюбель-цвяхами, попередньо виконавши отвори.

Укладання дошки виробляють двома способами: відкритим і закритим. Перший варіант передбачає кріплення планок до обрешітки саморізами, закритий за допомогою кліпс. З'єднання прямокутних панелей здійснюють за системою шип-паз, кожною смугу закріплюють, використовуючи кліпси. Завершують монтаж терасної дошки установкою декоративних кутових елементів і заглушок.

Фахівці «Квадро» мають досвід обшивки натуральної та деревно-полімерної дошкою стін, конструкцій мансард, балконів, укладання її на підлогу. Виконують внутрішню обробку будь-якої складності якісно і в чітко встановлені терміни.