Питання теплоізоляції житла вирішуються різними методами утеплення будинку. Для цього використовуються різноманітні види матеріалів і технології, включаючи ефективне фасадне і внутрішнє утеплення пенополеуретаном. Завдяки комірчастої структурі, заповненої повітрям і інертним газом продукт, чудово зберігає тепло і відрізняється високою вологостійкістю.

Внутрішнє утеплення пінополіуретаном: застосовувані способи

Пінополіуретан отримав визнання споживача, як ефективний утеплювач і широко використовується при будівництві та ремонті об'єктів різного призначення. Після виконання внутрішнього утеплення пінополіуретаном стін, стелі, підлоги в експлуатованих приміщеннях створюється комфортний температурний режим, а споживання енергоресурсів істотно скорочується.

Роботи виконуються за двома різними технологіями:

• утеплювальної піною шляхом напилення;
• монтуванням плит з пінополіуретану.

Напилюваний продукт, що складається з рідкого двокомпонентного речовини, твердне в лічені секунди. Відрізняється матеріал чудовою адгезією з будь-якою поверхнею, дозволяє створювати утеплюючий шар оптимальної товщини і без проблем покривати найскладніші нестандартні по конфігурації ділянки і конструкції. Рідкий пінополіуретан прекрасно прилипає до основи стіни або стелі, утворюючи цілісний гідроустойчівий шар. Вологи немає доступу до зону розташування точки роси і внутрішнє утеплення пінополіуретаном не вимагає пристрою додаткової гідроізоляції. Покриття зі спіненого теплоізоляційного матеріалу штукатурять, фарбують.

Пінополіуретанових плити випускають різної товщини і типорозмірів. Параметри матеріалу підбирають, виходячи з конкретних вимог з утеплення стін, підлог перекриттів. При внутрішньому утепленні пінополіуретаном стін, зазвичай вибирають плити товщиною 30- 40 мм, максимум 50 мм, щоб теплоізоляційний шар не «відібрав» зайві сантиметри житлового простору.

Перед монтажем плит базову поверхню зачищають від пилу, при необхідності обробляють протигрибковими антисептиками. Фіксують панелі до основи, використовуючи спеціальні клейові склади або механічний спосіб, при якому застосовують тарілчасті дюбеля. Клей наносять на внутрішню сторону панелі по всьому периметру, а в середній частині точково і прикладають до основи. Для укладання утеплювача в ніші за батареями часто використовують матеріал з фольговани шаром.

Якісна реалізація утеплення всередині приміщень швидко окупається, дозволяючи істотно скоротити тепловтрати і витрати на оплату енергоносіїв.