Постійне зростання вартості комунальних послуг виводить питання теплоізоляції при будівництві і ремонті приватних будинків і квартир на перший план. Сьогодні активно утеплюють стіни, цоколі, покрівлі, використовують різноманітні теплоізоляційні матеріали і технології. Утеплення будинку стиродуром - один з варіантів. Виконана теплоізоляція створює здоровий клімат в приміщенні, забезпечує скорочення тепловтрат в холодну пору року.

Утеплення стиродуром: характеристики і гідності матеріалу

Стиродур - універсальний матеріал і ведучий продукт в групі полістирольних утеплювачів. Мікроячеістая структура полімерної спіненої маси і її хімічний склад забезпечують:

• унікальні теплоізоляційні властивості;
• нульову капілярність і високу ступінь вологонепроникності;
• незначну вагу при достатніх параметрах міцності;
• довговічність, виробник озвучує експлуатаційний термін без втрати якостей 50 - 60 років;
• стабільність розмірів (матеріал не дає усадку і не розбухає).

Випускають утеплювач у вигляді плит різної щільності (28 - 45 кг / м3) і товщини, яка варіюється в межах 20 мм - 100 мм, а також з різною формою кромок: рівною, ступінчастою, з замковим з'єднанням. Для утеплення стиродуром зручно використовувати плити з замком шип-паз і рифленою поверхнею.

Зовнішні роботи

В комплекс робіт по зовнішньому утепленню стиродуром входить теплоізоляція цоколя, несучих стін і покрівлі. Монолітні бетонні і складені з блоків конструкції вимагають обов'язкової гідроізоляції. Тому при роботах по теплозахисту фундаменту, цокольного поверху обов'язково передбачають гідроізоляційний шар з бітумних рідких або рулонних матеріалів. Після настилу гідробар'єру наклеюють листи теплоізоляції і герметизують стики, створюючи монолітний шар.

Істотний недолік матеріалу - здатність руйнуватися під дією ультрафіолетового випромінювання і органічного розчинника. Але такі наслідки легко запобігти, закривши утеплювач фінішної облицюванням, вона надійно оберігає матеріал від УФ-впливу.

Теплоізоляцію стін виконують, наклеюючи плити на заздалегідь підготовлену основу і додатково закріплюють дюбелями тарілчастого типу. Від ретельної закладення стиків залежить монолітність теплоізоляційного шару, а значить і якісне утеплення стиродуром в цілому. Обштукатурюють утеплений фасад, використовуючи скловолокнисту армуючої сітки щільністю 150 г / м2.

У зведеному будинку утеплюють дах зсередини, що вносить свою лепту в теплоізоляцію житла. Для цього плити стіродур укладають між кроквяними брусками і кріплять до обрешітки. Зазори між плитами заповнюють поліуретановою піною і захищають шар пароізоляційної мембраною.

Про утеплення стиродуром під стяжку підлоги і при гіпсокартонних роботах по вирівнюю стін всередині приміщень читайте у відповідних розділах каталогу.