Традиційним матеріалом, який широко використовують в сфері термоізоляції різних конструкцій, стала мінеральна вата. Випускають матеріал в різних форматах: рулони, плити і мати, товщина яких варіюється в різних параметрах. Оскільки втрати тепла через несучі стінові конструкції сягає близько 30%, в першу чергу проводять утеплення стін мінватою, що забезпечує комфорт в оселі і скорочує споживання енергоносіїв на опалення.

Утеплення стін мінватою: послідовність процесу

Теплоізоляцію стін зовні виконують плитами різної товщини, її величину підбирають, враховуючи теплопровідність матеріалу несучої конструкції. Формують теплий фасад в декілька етапів, спочатку виконують підготовчі роботи. Вони залежать від стану стін і матеріалу, з якого зведені. У будь-якому випадку поверхня повинна бути зачищена, оброблена антисептиком, висушена, після чого проводять розмітку.

При утепленні стін мінватою раціонально закріпити цокольний профіль, який буде служити напрямної і підтримувати початковий ряд укладаються плит. Далі роботи виконують в наступній послідовності:

• приклеюють плити, використовуючи спеціальні марки клею і завдаючи склад на внутрішню поверхню нанести листа;
• укладають плитний матеріал зі зміщенням наступного ряду, щоб вертикальні стики розташовувалися в шаховому порядку;
• додатково листи закріплюють тарілчастими дюбелями з наявністю металевого стержня, використовуючи не менше 5 кріпильних елементів на лист: по одному в кутах і посередині плити;
• закладають клейовим складом виїмки, що утворилися в місцях кріплення дюбелів;
• армують поверхню фасадної сіткою.

Для забезпечення гідроізоляції використовують фольгірованнную модифікацію матеріалу. Якщо застосовують звичайний продукт, то поверх утеплювача укладають спеціальну гідроізоляційну плівку.

Утеплення стін мінватою проводять при влаштуванні вентильованих фасадів. У цьому випадку на несучі стіни кріплять каркасну конструкцію, на неї монтують екран (оздоблювальний шар). Відстань між базовою основою і оздоблювальним шаром дозволяє щільно вкласти в каркас утеплювач, залишаючи повітряний прошарок. Мінвату закріплюють дюбелями-парасольками. Завдяки зазору, в якому відбувається повітрообмін, конденсат не утворюється.

При внутрішньому утепленні стін мінватою матеріал розташовують всередині каркасної системи, на яку кріплять листи гіпсокартону, і обов'язково закривають шар пароізоляційної мембраною. Детальніше про технологію і тонкощах виконання даних робіт можна прочитати в статті «Утеплення гіпсокартону мінватою».