В енергозбереженні сьогодні зацікавлені промислові підприємства, комунальні господарства, ОСББ та приватні домовласники. З огляду на те, що величезні втрати тепла відбуваються при транспортуванні теплоносія по зовнішнім трубопроводах і всередині неопалюваних приміщень теплоізоляція трубопроводів пінополіуретаном стає важливим завданням. Чому саме пінополіуретаном?

Справа в тому, що матеріал характеризується найнижчим показником теплопровідності серед сучасних теплоізоляторів, гарантує корозійну безпеку і хороший рівень гідроізоляції.

Особливості теплоізоляції трубопроводів пінополіуретаном

Ізоляція труб з метою запобігання втрат тепла проводиться різними способами:

• напиленням пінополіуретану безпосередньо на труби, забезпечуючи відмінне зчеплення з металевою поверхнею;
• монтуванням готових модулів, які називаються шкарлупами, які кріплять за допомогою хомутів або спеціального клею.

Теплоізоляція трубопроводів пінополіуретаном за технологією напилення проводиться на труби теплових мереж, водопостачання. При нанесенні матеріал в рідкої консистенції активно спінюється і утворює на трубах різного діаметра суцільний герметичний шар заданої товщини, який може досягати близько 100 мм - 150 мм. Незаперечною перевагою даної технології є швидке виконання робіт, тривалий експлуатаційний термін служби покриття в широкому температурному діапазоні (-80 - +130 градусів).

Наносять матеріал на сухі і попередньо очищені від бруду, іржі, масла труби. Шар пінополіуретану на зовнішніх системах обов'язково захищають від згубного для нього впливів ультрафіолету, для чого покривають мастиками або фарбують.

У сегменті теплоізоляційних матеріалів виробники пропонують готові вироби з пінополіуретану, призначені спеціально для утеплення труб. Модулі для зручності монтажу забезпечені поперечними і поздовжніми замками. Для продовження експлуатаційного терміну шкаралупи ППУ облицьовують різними захисними покриттями: склопластиком, пергаміном, фольгированним рулонний матеріал. Теплоізоляцію трубопроводів пінополіуретаном даного типу використовують для наземних і траншейних магістралей водопроводів і теплових інженерних систем.

У приватних будинках теплоізоляцію трубопроводів пінополіуретаном виконують переважно готовими захисними кожухами (шкарлупами), які мають конфігурацію циліндра або напівциліндра. Кріплять їх хомутами, поліетиленовими скобами, термострічці. Від сонячного випромінювання захищають оцинкованим металом, фольгою. При необхідності елементи легко демонтують, і вони можуть використовуватися повторно.