У зв'язку з постійним зростанням цін на енергоносії питання теплоізоляції будинків актуальні, як ніколи. Для збереження тепла, реального скорочення його втрат застосовуються різні способи теплоізоляції, новітні технології і матеріали. Останнім часом набирає популярність зовнішнє утеплення пінополіуретаном. Використання полімерного матеріалу продиктовано його унікальними тепло- і звукоізоляційні властивості, які на порядок вище, ніж у інших утеплювачів.

Зовнішнє утеплення пінополіуретаном: вибір технології

У будівельній сфері застосовують два способи пенополиуретановой теплоізоляції:

• напилення;
• монтування готових плит.

У першому випадку матеріал, що утеплює використовують в рідкої консистенції і наносять його на поверхню зовнішніх стін спеціальним пульверизатором. Такий метод дозволяє виконати тонкий безшовний теплоізоляційний шар, який створює незначну навантаження на несучі стінові конструкції. Застосування рідкого ППУ дозволяє без проблем виконувати утеплюючий шар на поверхнях складних архітектурних конструкцій, мінімізує можливість температурних деформацій конструктивних елементів. Наносять матеріал на обеспиленную поверхню стін без попереднього грунтування. При виконанні зовнішнього утеплення пінополіуретаном напилювана система дозволяє скоротити тепловтрати через стіни практично на 80-90%.

Пінополіуретанових панелі відрізняються не тільки низьким показником теплопровідності, але і високою стійкістю до вологи, перепадів температурного режиму, не схильні до утворення грибкових мікроорганізмів. Їх монтують на зовнішні стіни з бетону, цегли, блокових штучних матеріалів.

При всіх своїх перевагах утеплювач має недолік - руйнується під дією ультрафіолетового випромінювання. Тому виконуючи зовнішнє утеплення пінополіуретаном, матеріал покривають захисним шаром, вибирають плити з покриттям з фольги або стеклопластиковой тканини. Монтують панелі на клей (матеріал має прекрасну адгезію) або кріплять до фасадних стін дюбелями. Стики зашпаровують клейовим складом або запінюється. Матеріал прекрасно ріжеться, пиляється, свердлиться. Для зовнішнього утеплення пінополіуретаном використовують плити, товщина яких варіюється в межах 50 - 100 мм.

Теплоізоляція фасаду житлового будинку, офісу, комерційного приміщення, виконана майстрами «Квадро», прослужить вірою і правдою десятиліття і дозволить серйозно скоротити тепловтрати.