Ремонт старих бетонних підстав з вибоїнами, сколами, нівелювання дерев'яних поверхонь швидко вирішується за допомогою заливки підлоги самовирівнюючим розчином. Нівелір-маси володіють пластичністю, здатністю розтікатися, заповнювати кожне поглиблення, створювати міцну, ідеально рівну поверхню.

Заливка підлоги самовирівнюючим розчином: суміші та технології

Для отримання розчину використовують багатокомпонентні самонівелюються суміші. Вони відрізняються складом і формуються на гіпсовій і цементній основі. Як полемізує сполучного використовують епоксидний або поліуретановий компонент. Тому різні марки матеріалу дещо відрізняються властивостями, але в цілому їх об'єднують наступні якості:

• хороший параметр плинності, висока проникаюча здатність;
• швидке твердіння;
• дрібнозернистий структура;
• незначна усадка при висиханні.

При серйозних перепадах висоти підстави кращим варіантом заливки підлоги самовирівнюючим розчином фахівці вважають застосування грубих ровнітелей. Тонкошарові склади наносять перед чистової обробкою.

Весь цикл робіт ділиться на три основних етапи.

1. Підготовка підстави. Видаляють з поверхні пил, прибирають сміття. Якщо стяжка бетонна, то закладають всі великі тріщини і вибоїни. Дошки дерев'яної основи надійно закріплюють, щоб вони і не скрипіли, фарбу знімають, нещільності і щілини шпатлюют. Для кращої адгезії підставу грунтують (склад праймера підбирають, орієнтуючись на матеріал основи).

2. Приготування розчину. Суміш розводять до необхідної консистенції в суворій відповідності з інструкцією виробника.

3. Заливка підлоги самовирівнючим розчином. Готову суміш порціями виливають на поверхню і дають їй розтектися. Шар розчину ретельно прокочують голчастим валиком для видалення бульбашок повітря. Після цих операцій суміш сформує гладку й рівну поверхню.

Роботи з такими складами проводять при температурі повітря 10-30 ° С. Порушення цього правила може стати причиною того, що покриття не полімеризується (якщо маса вбере зайву вологу). При пересиханні поверхню набуває шорсткість, тому майстри стежать, щоб на свіжозалитий підлоги не потрапляли прямі промені сонця і в приміщенні не гуляв протяг.

Конкретний вид сухої суміші для заливки підлоги самовирівнюючим розчином фахівці компанії «Квадро» підбирають за властивостями, орієнтуючись на призначення приміщення, матеріал підстави і його стан.