Витік тепла в будинках і квартирах відбувається не тільки через зовнішні стіни, але і конструкцію підлоги. Тепловтрати в середньому складають до 10%. Утеплення підлоги під стяжку дозволяє значно скоротити втрати. Для цих цілей використовують різні ізоляційні матеріали, серед яких велику популярність придбав стиродур. Утеплювач представляє собою екструдований пінополістерол з комірчастою структурою. матеріал відрізняється:

• невелику вагу;
• водостійкість;
• міцність і твердість;
• довговічністю.

Випускають стиродур різної щільності. Для утеплення підлоги під стяжку в приміщеннях з невеликим навантаженням використовують плити щільністю до 25 кг / м3. Для конструкцій з серйозними навантаженнями в промисловому будівництві і нульових поверхах цивільних будівель необхідний матеріал з параметром щільності 25 - 35 кг / м3 і навіть 50 кг / м3.

Утеплення підлоги під стяжку стіродур

Конструкція пирога статі і спосіб теплоізоляції залежать від того, в якому будові виробляють вирівнювання і на яку підставу. Якщо утеплюють підлоги першого поверху по грунтовому підставі, то грунт ретельно утрамбовують і укладають щебеневу подушку товщиною 30 - 40 см, яку засипають піщаним шаром. Кожен пласт розрівнюють і ущільнюють. Наступний шар - утеплювач, стики між листами обов'язково проклеюють металізованим скотчем. Далі поверхню покривають гідроізоляцією і заливають вирівнює підоснову для фінішного покриття, використовуючи цементно-піщаний розчин і армуючої сітки.

Якщо стяжку виконують по плитах перекриття, то схема робіт трохи відрізняється. Коли основа рівна без серйозних дефектів, то стиродур укладають прямо на перекриття. При роботах, де плити перекриття відокремлюють цокольний поверх або підвал, листи теплозахисту настилають на плівку гідроізоляції.

Нерівне бетонну основу вимагає початкового усунення дефектів і заливки чорнового вирівнюючого шару. Після чого виконують утеплення підлоги під стяжку, укладаючи теплоізоляційні плити на розчин, що клеїть. Тепер черга гідроізоляційної плівки, зверху якої заливають цементно-бетонний розчин або суміш, що самовирівнюється, що формують чистову стяжку.

Стиродур часто використовують при влаштуванні теплих підлог для теплоізоляції підстави. Елементи електричної або водяної системи мають у своєму розпорядженні в стягуванні.

Ще кілька нюансів

Правила роботи з пінополістиролом свідчать:

• при утепленні підлоги під стяжку між плитами і стінами необхідно залишити вентиляційний зазор не менше 2 см;
• потрібно дотримуватися температурного режиму і виконувати роботи по теплозахисту при +5 - +25 градусах;
• бажано ізоляційні плити укладати в два шари, перекриваючи стики попереднього шару;
• слід правильно підбирати матеріал, товщина одного шару не може бути менше 5 - 6 см.