При проведенні ремонту нерідко виникає необхідність облаштування стяжки, яка допомагає ліквідувати перепади і нерівності основи підлоги. У будівельній практиці вдаються до різних матеріалів і технологій. Один із способів - виконання стяжки підлоги з керамзитом, вона прекрасно вписується в комплекс робіт по капітальної реконструкції підстави під укладання підлогового покриття.

Стяжка підлоги з керамзитом: властивості матеріалу

Керамзит - пористий, екологічно чистий матеріал з хорошими теплозберігаючі характеристиками. Виробляють продукт з глини методом випалу при високому температурному режимі (понад 1000 С). Його активно використовують в будівельно-ремонтних роботах.

Стяжка з наповнювачем з легкого будматеріалу - найкращий варіант в квартирах багатоповерхових будинків, вона дозволяє:

• забезпечити бездоганно рівну поверхню під фінішне покриття;
• підняти підставу до потрібного рівня, не створюючи великого навантаження на перекриття;
• підвищити параметри звуко- і теплоізоляції в приміщенні;
• приховати прокладені знизу інженерні комунікації.

Стяжка підлоги з керамзитом: технології

Існує кілька технологій виконання підстилаючого шару з використанням легкого пористого будівельного матеріалу:

• сухий спосіб;
• заливка бетонної суміші на керамзитного подушку;
• монтаж підстилаючого шару з бетонної маси з фракційним заповнювачем.

При будь-якому способі ведення робіт по влаштуванню стяжки підлоги з керамзитом першорядне значення майстри надають підготовчій роботі: демонтування старого покриття і ретельного очищення ремонтованої площі від сміття. До обов'язкових операцій також відносять:

• закладення тріщин, стиків і порожнистих швів на базовій поверхні цементним розчином;
• укладання гідроізоляції для запобігання конструктивного шару від попадання вологи (конденсату з нижнього поверху або підвалу, можливого протікання води в приміщеннях санвузлів і ванних кімнат);
• установку маяків;
• закріплення демпферного стрічки на стінові конструкції по всьому периметру приміщення.

При сухому способі підставу засипають гранулами дрібної фракції на задану товщину і вирівнюють по маяках. Після чого укладають двошарові листи ГВЛ і фіксують їх, використовуючи клейовий склад і шурупи.

Стяжка підлоги з керамзитом за схемою заливки бетонної сумішшю передбачає монтаж каркаса з кроком 30, максимум 40 см. Проміжки між елементами заповнюють керамзитом і вирівнюють. Наступний етап - формування чорнового шару шляхом заливки цементно-піщаним розчином. Через добу виконують фінішний шар, використовуючи спеціальні сухі суміші. При необхідності стяжку підлоги з керамзитом армують, використовуючи металеву або пластикову сітку.

Алгоритм робіт при заливці керамзитобетоном не вимагає пристрою подушки. Наповнювач вводиться в бетонну суміш на стадії приготування при перемішуванні компонентів. Укладають матеріал на базову поверхню і поступово вирівнюють правилом.

Майстри компанії «Квадро» мають величезний досвід влаштування стяжок за різними технологіями, включаючи роботу з керамзитом.