Ретельна і акуратна укладання лінолеуму або килимового покриття дозволяє створити рівне і красиве полотно статі. Рулонні матеріали прекрасно вписуються в дизайн різноманітних інтер'єрів і широко використовуються для обробки підлог в житлових квартирах і будинках громадського призначення.

Укладання лінолеуму або килимового покриття: особливості процесу

Настилають рулонні матеріали:

• на бетонний підстильний шар;
• самовирівнюються стяжку;
• дерев'яну основу.

Головна умова - рівна, гладка поверхня. Тому монтування підлоги обробки передує підготовча фаза. Якщо похибки і висотні перепади бетонної основи перевищують 4 мм, то їх усувають тонким шаром цементно-бетонної стяжки або самовирівнюється сумішшю.

Дерев'яна підлога циклюють, закріплюють хитаються дошки. Якщо дерев'яний настил дуже старий, його складно привести в належний стан таким чином, тому раціонально постелити під укладку лінолеуму або килимового покриття шар фанери, закріпивши саморізами. Шви і втоплені в матеріал капелюшки метизів при цьому обов'язково шпатлюют.

Укладання лінолеуму або килимового покриття

Майстри компанії «Квадро» освоїли і застосовують кілька способів монтування підлогового оздоблювального матеріалу.
1. Вільний або сухий (без застосування клейових складів). Використовують в невеликих за площею приміщеннях. Кромки покриття закріплюють плінтусом.
2. З фіксацією скотчем. За допомогою двосторонньої клейкої стрічки полотно матеріалу закріплюють по периметру приміщення. Для найкращого фіксування скотч проклеюють по всій квадратурі приміщення перпендикулярними смугами, утворюючи своєрідну ґратчасту канву.
3. Укладання лінолеуму або килимового покриття на клей. Цю технологію застосовують у великих за площею приміщеннях і якщо необхідно постелити лінолеум з декількох шматків. Для кожного виду підлогового матеріалу використовують певні марки клею.

Деякі види ковроліну укладають також методом стретчинга з натягом, для чого використовують спеціальні монтажні елементи - гриппери (тонкі планки з наявністю шипів, що стирчать під кутом в 45 градусів).

Це лише узагальнена інформація про укладання лінолеуму або килимового покриття. Про численні тонкощах і нюансах роботи з матеріалом знають тільки досвідчені майстри. Наприклад, що ковролін ні в якому разі не можна стелити в приміщеннях з теплими підлогами, а з лінолеумом потрібно працювати при кімнатній температурі не менше +15 градусів.

Довіривши цю відповідальну роботу фахівцям «Квадро», замовники отримують майстерно виконаний новенький підлогу, надійний і красивий.