При влаштуванні підлог фахівці стикаються з необхідністю закривати стики між покриттями, які утворюються при переході з одного приміщення в інше, при оформленні різних зон в інтер'єрі. Крім геометрично прямих стиків в дизайні часто використовують криволінійні вигнуті з'єднання підлогових матеріалів. В цьому випадку не обійтися без монтажу перехідної радіусної планки. Для цих цілей використовують гнучкий стикувальний профіль.

Особливості гнучкого підлогового профілю і монтажні роботи

Криволінійні поріжки - це гнучкі смуги, дозволяють надати виробу необхідний радіус вигину. Різні поверхні акуратно з'єднують за допомогою гнеться профільної планки в одній площині або з перепадом, облаштовуючи різнорівневу поріг. Дерев'яні вироби в силу особливостей матеріалу не згинаються, тому в якості підлогового молдинга використовують модифікації з пластика і алюмінієвого сплаву.

Еластичні пластикові вироби мають велику гнучкість, випускаються у великому асортименті колірної гами і дозволяють виконати плавний криволінійний перехід з будь-яким вигином. При монтажі перехідної радіусної планки в холодному стані можна досягти радіусу вигину до 60 см, при нагріванні матеріалу - до 30 см. Для нагріву фахівці застосовують будівельний фен.

Виробники пропонують кілька варіантів гнучкого профілю.

• Вироби з ПВХ для ламінованих покриттів, які мають приховане кріплення і встановлюються паралельно з укладанням підлогового покриття.
• ПВХ-профіль, призначений для обробки з'єднань з великим перепадом висот між поверхнями полотен покриття. Монтаж перехідної радіусної планки складається з декількох операцій. Спочатку встановлюють кріпильний профіль, далі до нього фіксують декоративну верхню смугу.
• Універсальний гнучкий профіль, який підходить для будь-яких варіацій виконання криволінійних вигинів. При відкритому способі кріплення його встановлюють поверх лінії стику і фіксують саморізами. Підлоговий гнучкий молдинг, оснащений прихованим кріпленням, вимагає монтування кріпильної рейки, після чого на її кріпленнях защелкивают знімну накладку.

Якщо необхідно оформити радісний перехід між ламінатом і плиткою, то криволінійний відріз на ламінованому матеріалі створюють, використовуючи електролобзик, плитку підрізають обладнанням з алмазним диском по кахлю. Між покриттями залишають зазор, товщина якого дозволить акуратно провести монтаж перехідної радіусної планки.

Працюючи над укладанням покриттів, що мають складну геометрію вигинів, фахівці «Квадро» використовують монтаж перехідної радіусної планки. Зразкове виконання цього процесу дозволяє створити ефектне розмежування цільових зон і порогів.