У процесі облицювання приміщень важливим моментом є поєднання керамічних полотен в кутах, на приляганнях. Установка куточків при укладанні плитки спрощує роботу. За допомогою цих елементів здійснюється плавний перехід обробки з однієї площини в іншу, облицювання набуває закінченого вигляду, місця стиків виходять ідеально рівними, акуратними. А виступаючі кути абсолютно безпечними в експлуатації.

Установка куточків при укладанні плитки: різновиди трима

Залежно від функціонального призначення куточки (трима) мають певну форму, розмір, підрозділяються на зовнішні і внутрішні. По виду матеріалу деталі бувають пластиковими, металевими, керамічними. Пластик менш жорсткий, прекрасно ріжеться. Його використовують, коли необхідно оформити складну по геометрії конструкцію облицювання. Металевий профіль ідеально підходить для чіткого прямолінійного простору. Керамічний трім зазвичай включається в колекцію придбаного плиткового матеріалу і є ефектним елементом декору.

Зовнішні трима використовують для оформлення зовнішніх кутів. На одній стороні деталі передбачений паз для кахлю, інша служить захистом від відколів і виконує декоративну функцію. Довжина деталей становить 2,5 - 2,7 м, розміри варіюються від 7 до 11 мм (міліметри вказують висоту вироби від його заснування до кромки). Для кращого зчеплення з плитковим матеріалом виробники перфорируют приховану частину трима.

Кріплять елементи до вертикальних і горизонтальних поверхнях спеціальним клеєм для внутрішніх плиткових робіт. З установкою куточків при укладанні плитки покриття в зонах примикання набуває механічну міцність. Гарний декор приховує торці облицювальний матеріал.

У внутрішніх трима з увігнутою лицьовою частиною передбачені паз і перфоровані ребро. Елементами оформляють внутрішні примикання, розмежовують стінові конструкції та підлога, використовують при монтуванні кухонного фартуха.

Антиковзаючий варіант профілю - обов'язкова деталь при облицюванні сходів.

Розмір зовнішнього і внутрішнього трима підбирають, орієнтуючись на товщину використовуваного кахлю. Параметр товщини куточка повинен перевищувати відповідну величину плитки на 1 мм.

Монтаж

Установка куточків при укладанні плитки може проводитися в різній послідовності.

1. Перший варіант передбачає монтаж трима по попередній розмітці. Їх виставляють чітко по рівню, кріплять за допомогою клею, а потім приступають до облицювання поверхонь кахлем, підрізаючи стикуються полотна.
2. Другий метод полягає в монтуванні кахлю на стіни і підлогу з установкою куточків при укладанні плитки на переходах по ходу процесу облицювальних робіт.

Монтаж трима не є обов'язковим. Однак кріплення елементів дозволяє креативно оформити складні геометричні поверхні, приховати нерівності і шорсткості кахельної кромки, перш ніж використовувати як контрастний декор. Тому майстри «Квадро» активно користуються допоміжними виробами при виконанні плиткових робіт.