Облицювання стін у ванних кімнатах, кухнях і санвузлах кахельною плиткою - самий практичний вид обробки. Керамічний продукт влагоустойчивий, екологічний, довговічний, відрізняється різноманітністю розмірів, малюнка, кольорової палітри.

Укладання плитки на стіни дозволяє створити інтер'єр в будь-якому стилі і стилі. Однак бездоганний зовнішній вигляд приміщення залежить від якості виконаної роботи. А процес облицювання приховує чимало нюансів, вимагає досвіду і майстерності.

Технологічний процес укладання плитки на стіни

Професійні плиточники компанії «Квадро» підходять до виконання робіт комплексно і починають процес з ретельної підготовки базової поверхні. Перелік необхідних заходів залежить від стану стінових конструкцій, наявності старого покриття. На цьому етапі:

• видаляють шар фарби або демонтують кахель, збивають штукатурку, якщо вона місцями відвалюється, при необхідності обробляють поверхню антисептичними складами;
• після очищення на чорнову основу наносять ґрунтовку;
• вирівнюють поверхню цементно-піщаної штукатуркою, бетоноконтактом за встановленими маяках (вибір матеріалу залежить від типу базової основи: цегляна кладка, бетон);
• знову грунтують (дана операція не є обов'язковою, однак підвищує адгезію між підставою і клейовим складом, покращуючи якість облицювання).

Якщо вологість в приміщенні невисока, то вирівнювати стіни можна гіпсокартоном.

Коли підготовка поверхні завершена, майстри приступають безпосередньо до укладання плитки на стіни.

Щоб облицювання виглядала бездоганно рівно, монтаж починають з другого ряду від статі, орієнтуючись на ретельно вивірену контрольну лінію. Кріплять кахель до основи на спеціальний розчин, що клеїть. Для цього приготовлену суміш наносять на ділянку стіни і акуратно розрівнюють. Далі кожне полотно кахель за кахлем прикладають до клеїть шару і злегка вдавлюють в його масу.

Правильність укладання плитки на стіну періодично перевіряють рівнем на горизонтальність і вертикальність ряду, а також на площину обробки і при необхідності корегують. Для регулювання товщини швів обов'язково використовують спеціальний підручний елемент - пластикові хрестики. По ходу роботи виконують різання плиткового полотна і шліфують кромки. Затирка швів спеціальної фугою - останній штрих в облицювальній марафоні.

Укладання плитки на стіни: ціна питання

На вартість робіт впливають такі чинники:

• стан базової поверхні, необхідність демонтажу старого покриття;
• квадратура стін, що підлягають облицюванню;
• обсяг робіт з різання полотен кахлю і шліфовці кромок;
• спосіб монтажу і тип облицювальної плитки.

Укладання плитки на стіни - відповідальна робота, від якості її виконання залежить вид інтер'єру ванної кімнати, кухні, басейну, тому довірте ремонтний процес професіоналам.