В асортименті штучного натурального покрівельного матеріалу гідне місце займає цементно-піщана черепиця. Випускають продукт з класичним плоским профілем і в більш звичному хвильовому форматі. Колір натуральної кераміки продукту надає додавання різних оксидів заліза. Укладання цементно-піщаної черепиці дозволяє змонтувати надійне покрівельне покриття, яке за оригінальним зовнішнім виглядом аналогічно настилу з керамічного матеріалу.

Що потрібно знати про укладання цементно-піщаної черепиці

Плиткою ЦПЧ оформляють покрівлі з ухилом, який варіюється в діапазоні 25 - 65 градусів. Коли показник ухилу менше зазначеного мінімального, покрівля вимагає серйозних додаткових зусиль для гідроізоляції і герметизації.

Стандартний вага одного виробу середніх габаритів становить 4 - 5 кг, тому обрешітку монтують з урахуванням загальної ваги покриття. Відстань між дерев'яними елементами обрешітки залежить від кута нахилу скатів даху і вітрових навантажень.

Дерев'яну конструкцію каркаса обов'язково просочують антисептичними складами і покривають гідроізоляційної плівкою з напуском полотен близько 20 см. Стики і примикання до люків, димоходів проклеюють спеціальною водостійкою стрічкою. Між гідроізоляцією і плитками ЦПЧ залишають достатній зазор для проходження потоку повітря, що створює природну вентиляцію. Для цього облаштовують контробрешетку.

Перед початком монтажу черепицю складають стопками, що налічують 5 - 6 плиток, рівномірно розподіляючи навантаження на конструкцію крокв і обрешітки. Такий підхід дозволить уникнути деформації і прогину каркаса.

Укладання цементно-піщаної черепиці ведеться у напрямку справа-наліво і знизу вгору. Після закріплення нижнього ряду настилається решта площі. У тому випадку якщо дах має велику довжину, застосовують схему монтажу від центру в обидві сторони. Кращим варіантом вважається укладання цементно-піщаної черепиці, коли листи розташовують в шаховому порядку.

Кріплять листи монтажними цвяхами. Певну схему кріплення вибирають залежно від нахилу даху. Якщо даний параметр не перевищує 45 градусів, то плитки закріплюють по периметру ската. Коли ухил в межах 45 - 60 градусів, здійснюють допоміжну фіксацію елементів, зміцнюючи у внутрішньому периметрі, дотримуючись шахового порядку. При значеннях ухилу, що перевищують 60 градусів фіксують кожен елемент.

Виробники випускають різні добірні елементи, які спрощують укладання цементно-піщаної черепиці. До них відносяться початкова і кінцева коньковая черепиці, вентиляційні виходи, системи водостоків, снігозатримувачі та інші вироби.