Міцність, надійність і тривалість експлуатації профнастилу, як покрівельного матеріалу не викликає сумнівів. Листи відрізняється товщиною, типом і висотою гофри. При виборі конкретної марки матеріалу для укладання профнастилу враховують такі чинники:

• товщину металу;
• вид і якість полімерного покриття;
• висоту профілю;
• плановану конструкцію даху і її ухил.

Від таких параметрів, як товщина листа і висота профілю залежить несуча здатність конструкції. А товщина оцинкованого шару і полімерного покриття впливає на ступінь захисту металу від корозії, вигоряння.

Виробники випускають спеціальні види покрівельного профнастилу з наявністю канавок для стоку води, увігнутих і опуклих ребер жорсткості.

Порядок укладання профнастилу

Профільні листи підходять для пристрою покрівельного покриття на дахах різної форми і конструкції. Настилають матеріал на обрешітку, але перш за монтують покрівельний пиріг, передбачаючи правильне виконання вентиляції.

Пристрій багатошарової конструкції починають з укладання гідроізоляційної плівки, яку закріплюють рейками контробрешетування. Наявність такої конструкції створює повітряний зазор і природну вентиляцію. Утеплювач щільно розміщують в міжкроквяному просторі і захищають з боку приміщень пароізоляційному матеріалом. Плівка повинна трохи провисати, що забезпечити додаткову вентиляцію, а її герметизацію на стиках полотен виконують спеціальної клейкою стрічкою.

Якщо довжини листа вистачає для покриття ската по всій висоті від коника до карниза (з урахуванням схилу, то монтаж виконують в один ряд. Відсутність зайвих стиків збільшує надійність і естетичність покриття. При довжині ската понад 6 - 7 метрів укладання профнастилу раціональна в два ряди.

Монтаж починають з нижнього кута даху від торця, розташовуючи кутовий лист з відступом за карниз приблизно в 4 см. Потім укладають перший лист другого ряду, перекриваючи нижній з заходом не менше 20 мм. Залежно від ухилу даху і використання спеціальної ущільнюючої прокладки листи в одному ряду можуть накладатися з нахлестом на одну або дві хвилі. Укладання профнастилу на пологі або плоскі дахи вимагає збільшення нахлеста і додаткової герметизації стиків.

Кріплять профнастил саморізами по металу, оснащеними гідроізоляційними прокладками. Кріплення до обрешітки виконують, угвинчуючи шурупи по дну хвилі.

Коли покрівельне полотно покриття повністю укладено, приступають до монтажу торцевих і коникових планок, здійснюють облаштування примикань до труб димоходів і подібних елементів.

Такі покрівельні роботи, як укладання профнастилу, вимагають не тільки досвіду, знання технології, а й чіткого дотримання правил безпеки.