Технологія виконання робіт із влаштування покрівлі з м'якої черепиці передбачає укладання підкладкового килима. Він являє собою рулонний бітумно-полімерний матеріал, який забезпечує додаткову гідроізоляцію покрівлі, запобігає утворенню конденсату в під покрівельному просторі, захищає фінішне покриття від деформацій при високому навантаженні від тиску сніжної маси.

Більшість виробників випускають підкладку під свою фірмову марку м'якого покриття. Виготовляють матеріал на основі поліефірної тканини або стелохолста з просоченням бітумно-полімерним в'яжучим і додаванням пластифікаторів.

Укладання підкладкового килима

Матеріал, застосовуваний в якості підкладки під м'які покрівельні покриття, поділяють за способом його кріплення на чотири основних види.

1. Стандартний, в якому відсутній нижній клеїть шар. При укладанні підкладкового килима рулонний матеріал кріплять до обрешітки механічним способом, застосовуючи оцинковані цвяхи або будівельний степлер. Стики герметизують бітумним клеєм.
2. Самоклеючий. Даний варіант підкладки має на внутрішній частині полотна клеїть шар, він покритий захисною плівкою, яку поступово знімають в ході монтажу. Верхній шар характеризується наявністю дрібнозернистої піщаної присипки або товстої армуючої плівки (залежить від модифікації продукту).
3. Комбінований тип килима. Нижня частина полотна забезпечена клеїться смугою, верхню кромку рулону фіксують за допомогою покрівельних цвяхів.
4. наплавляється. На нижній частині рулонного матеріалу завдано бітумний шар, який вимагає розігріву будівельним феном при його настилі.

На пологих дахах з невеликим ухилом матеріал настилають в горизонтальному напрямку, починаючи від карниза і рухаючись до коника. Обов'язково виконують нахлест полотен не менше 15 см. На крутих схилах майстри-покрівельники радять монтувати смуги рулону, маючи в своєму розпорядженні вертикально. Такий підхід дозволяє зменшити навантаження і звести до мінімуму утворення складок.

Укладання покрівельного килима на дахах з крутими і пологими схилами повинна бути суцільною і тільки на покрівлях із середнім значенням ухилу допускається фрагментарний монтаж на проблемних зонах. Наприклад, в місцях виходу труби димоходу, вентиляційного колодязя, на сполученні торцевих ділянок покрівлі, розжолобках, карнизах.

Укладання підкладкового килима передбачає оптимальний рівень натягування полотен, бездоганну герметизацію стиків, оскільки це найбільш вразливі місця кріплення.

Якісна підкладка і правильний її монтаж покращує гідроізоляцію покрівлі, нівелює незначні дефекти підстави і збільшує експлуатаційний термін покрівельного покриття. Тому роботи повинні проводитися професійними покрівельниками.