Утворення конденсату негативно впливає на балки перекриття, кроквяну систему даху. Під впливом вологи відбувається поступове руйнування деревини і значно зменшуються властивості теплоізоляційних матеріалів. Укладання паробар'єру дозволяє вберегти дерев'яну конструкцію даху і шар утеплювача від конденсату, який часто утворюється в підпокрівельному просторі будинку.

Що потрібно знати про паробар'єр

Завдяки сучасним технологіям в будівельній сфері з'явилися нові синтетичні матеріали, що використовуються в процесі пристрою скатних і плоских дахів. До них відносяться пароізоляційні тришарові мембрани. Основа армованого паробар'єру - поліпропіленовий шар, на який з обох сторін нанесено поліетиленове волокно. У першому шарі плівки передбачені великі отвори для відводу пара, в третьому - дрібніші. Проводять також чотиришарову модифікацію мембран з алюмінієвим відбиваючим екраном.

Випускаються марки рулонного матеріалу різняться показниками щільності, від чого залежать характеристики пароізоляційних плівок.

Укладання паробар'єру повсюдно використовується для утеплених покрівель з покриттям з шиферу, різних видів черепиці, профнастилу і в конструкціях без вентиляції (холодні горища).

Особливості укладання паробар'єру

При виконанні робіт по влаштуванню пароізоляційного шару фахівці «Квадро» дотримуються ряду обов'язкових правил.

1. Закріплюють матеріал на дерев'яних елементах обрешітки, користуючись спеціальним будівельним степлером або оцинкованими цвяхами, оснащеними широким капелюшком. Застосовують горизонтальний і вертикальний монтаж.
2. В обов'язковому порядку між мембраною і утеплювачем передбачають зазор 3 - 4 см (контакт між матеріалами не допустимо);
3. Настилають плівку, злегка натягуючи. При цьому допускають 2-х міліметрове провисання плівки.
4. Монтують рулонний матеріал з мінімальним 10-сантиметровим напуском полотна на полотно, орієнтуючись на маркувальну смугу.
5. При укладанні паробарьера обов'язково герметизують кожен стик, для чого вдаються до спеціальної сполучної стрічці з клеїть основою.

Настилають мембрану, маючи в своєму розпорядженні будь-якою стороною або маркованої (якщо передбачено виробником) до шару утеплювача, фольговані модифікації - шаром назовні.

Укладання паробар'єру ефективно захищає елементи покрівлі від проникаючого пара і утворення конденсату, але тільки за умови грамотної реалізації будівельного процесу.