Серед всіх видів сучасного черепичного покриття керамічний продукт найбільш дорогий, тому не використовується масово і відноситься до елітних матеріалів. Особливості укладання керамічної черепиці залежать від форми вироби і характеру внутрішніх замків, якими оснащуються пластини.

Виробники випускають три основних види покрівельної керамічної продукції:

• плоску;
• пазів;
• жолобчасту.

Укладання керамічної черепиці: застосовувані способи

Вага натуральної черепиці в середньому становить близько 50-ти кг на квадратний метр площі покрівлі. Тому кроквяна система облаштовується з додатковим посиленням за рахунок збільшення перерізу елементів конструкції і зменшення кроку при монтуванні похилих ніг. Відстань між брусками обрешітки залежить від розмірів пластин, довжини і ухилу скатів. Довговічність черепичного покриття гарантується надійної термогідроізоляціей покрівлі, грамотною організацією вентиляції і якісним виконанням водостічної системи.

Укладання керамічної черепиці з плоским профілем проводиться від карниза до коника, кріплять пластини захищеними від корозії цвяхами. Модулі, розташовані по краях додатково фіксують, використовуючи спеціальні скоби.

Пазовий тип матеріалу відрізняється великими розмірами, складними профільованими конфігураціями і наявністю кріпильних елементів, що утворюють замок. Це полегшує вкраду керамічних листів і покращує гідроізоляцію покрівлі. Даний вид матеріалу настилають рядами, рухаючись справа-наліво від карниза до верхньої частини даху.

Желобовідних тип штучного матеріалу має вигляд хвилі і внутрішній замок, монтують його зліва-направо, маючи в своєму розпорядженні вузьким краєм вниз.

На вальмових і шатрових дахах укладку керамічної черепиці проводять від середини ската до хребтів, зміцнюючи спочатку по центру вертикальний фрагмент, потім настилаючи нижній ряд. Далі викладають пластини рядами від середини ската до країв і знизу до коника. Аналогічно надходять при великій ширині похилого даху.

Кріплять пластини спеціальними саморізами в штатні отвори, передбачені в покрівельному штучному матеріалі виробником, залишаючи невеликий зазор між капелюшком і поверхнею керамічної пластини. Для фіксації листів, що обрізають використовують універсальний затиск - протиповітряних кляммер.

Укладання керамічної черепиці повинна виконуватися професійними покрівельниками, які добре обізнані в питаннях технології монтажу різних типів покрівельного матеріалу. Замовляйте послугу в «Квадро», наші клієнти завжди залишаються задоволені результатами роботи.