До групи підпокрівельних плівок входять різноманітні марки гідроізоляційних мембран, які використовуються в конструкціях скатних дахів. Укладання гідробар'єру захищає утеплювач і дерев'яні елементи кістяка покрівлі:

• від проникнення опадів через зазори в покрівельному покритті;
• утворення конденсату в результаті температурних коливань і попадання теплих мас повітря, що піднімаються з низлежащих приміщень.

Таким чином, укладання гідробар'єру продовжує експлуатаційний ресурс конструкції даху. Тому гідроізоляція в сучасному будівництві - обов'язковий елемент покрівельного пирога, яка захищає утеплювач від попадання зовнішньої вологи з боку покриття.

Особливості гідроізоляційного матеріалу

Структура сучасних Гідробар'єр являє собою поліпропіленову сітчасту основу, яку ламінують з кожного боку поліетиленовим матеріалом. У плівці передбачена мікроперфорація у вигляді конусних отворів. Завдяки такій будові вода не може просочитися через мембрану.

Продукція, що випускається відрізняється показниками поверхневої густини, міцністю на розрив, еластичність, ступенем вологонепроникності, діапазоном температурного застосування, розмірами рулону.

Стандартні правила укладання гідробар'єру

Вологозахист конструкції покрівлі за допомогою гідроізоляційної мембрани здійснюють укладанням матеріалу на обрешітку. При цьому повинен дотримуватися наступних правил:

• розміщують смуги матеріалу вздовж схилу даху, розгортаючи рулон рядами і рухаючись до коника;
• дотримуються нахлест одного полотна на інше шириною не менше 10 см;
• передбачають вентиляційні зазори між плівкою і утеплює шаром в 2 см - 4 см;
• закріплюють плівку на елементах каркаса спеціальними скобами або нержавіючими цвяхами з плоскою головкою;
• забезпечують зазор в зоні коника не менше 5 см (проводити нахлест через коник категорично забороняється);
• для створення бездоганної гідроізоляції проклеюють всі стики плівкою, що самоклеїться, а у важкодоступних місцях герметиком.
• з особливою ретельністю ізолюють місця примикання димоходів, вентиляційних висновків і труб димоходів.

Після укладання гідробар'єру встановлюють контробрешетку, на яку монтують дахове покриття з черепиці, шиферу, профнастилу. Така конструкція необхідна для створення технологічного простору для вентиляції.

Укладання гідробар'єру - обов'язковий процес у виконанні покрівельних робіт і включається майстрами «Квадро» в кошторисну вартість робіт з облаштування надійної довговічної покрівлі.