Найпопулярнішим методом гідрозахисту в системі плоских дахів є бітумна гідроізоляція. Її виконують різними видами матеріалів, які поділяються на дві категорії: мастики і рулонний продукт. В якості основи служить цементна стяжка під бітумну гідроізоляцію, яку укладають безпосередньо на бетонну основу даху чи на утеплювач. Для посилення конструкції стяжку армують.

Особливості цементної стяжки під бітумну мастику

Вирівнювання базової основи виконують в класичному варіанті цементно-піщаним або бетонним розчином. Влаштування цементної стяжки під бітумну гідроізоляцію включає ряд операцій:

• установку маякових рейок;
• підготовку поверхні, яка полягає в знепилювання і при необхідності в її висушуванні;
• укладання розчину і його вирівнювання;
• загладжування до отримання бездоганно рівної поверхні.

Зазвичай розчин укладають смугами шириною, що не перевищує 2 м. У зонах, де примикають вертикальні конструктивні елементи облаштовують спеціальні перехідні бортики висотою в 10 см і з 45-градусним ухилом.

Для виконання робіт використовують цементно-піщаний розчин складом 1: 3, у якій можуть бути додані пластифікатори. Товщину шару визначають залежно від базової підстави, особливостей об'єкта, наявності та виду утеплювача, застосування армування та інших факторів. Наприклад, якщо розчин заливають по теплоізоляції з різних видів плит, то використовують марку М50, стандартний шар формують товщиною в 15 мм. При необхідності підвищеної жорсткості застосовують суміш М 100 і збільшують глибину шару до 25 мм, дотримуючись показника ухилу для водовідведення 2%.

Цементний вид стяжки кілька примхливий до зовнішніх умов виробництва робіт, її укладають при температурному режимі повітря не нижче +5 градусів.

Цементна стяжка під бітумну гідроізоляцію забезпечує покрівлі не тільки гладку поверхню, але і потрібний ухил для стоку води безпосередньо до водостічної воронки. Вирівнювання бетоном здійснюють на поверхнях, що мають ухил не менше 20 градусів.

Якісно виконана цементна стяжка під бітумну гідроізоляцію майстрами «Квадро» гарантує рівність підстави, забезпечує правильний параметр ухилу в системі внутрішнього водостоку, продовжує експлуатаційний термін покрівлі.