Уберегти елементи покрівлі, фасад і фундамент будови від опадів допомагає монтаж зливової системи. Вона складається з цілого ряду елементів, збирає дощову або талу воду з покрівлі і відводить її в зону стоку. При установці водовідведення обов'язково враховують такі чинники:

• обсяг стічної води на погонний метр покрівлі;
• конфігурацію і загальну площу даху;
• пропускну здатність труб і жолобів, яка залежить від їх діаметра.

Крім функції водовідведення система повинна відповідати архітектурі і зовнішньому оформленню будинку. У будівництві використовують пластикові та металеві вироби для організації водостоку з покрівлі, їх установка практично ідентична.

Елементи конструкції і монтаж зливової системи

До складу системи входить більше 10 різних елементів. Основні складові - водостічні жолоби, труби, воронки. Призначення жолобів, що представляють собою неширокий канал - збирати і спрямовувати воду, що стікає з покрівлі. Труби зазвичай складаються з декількох модулів і додаткових елементів і відводять воду, що надходить з жолоба через водозбірну воронку.

У категорію додаткових компонентів і елементів кріплення входять власники і з'єднувачі труб, кронштейни, хомути, трійники, заглушки, обводи. Їх використання полегшує монтаж зливової системи.

Послідовність монтажу зливової системи

Процес починають з установки гаків-власників, які кріплять до крокв, нижнім дошках обрешітки або лобової дошки, розраховуючи необхідний кут нахилу. Зазвичай він становить близько 2-3 мм / м. При монтажі зливової системи використовують довгі і короткі види гаків. На будувала кріплять довгий варіант виробів і фіксацію виконують до укладання покрівельного покриття. Короткі власники закріплюють на лобової дошки.

Далі встановлюють воронки, укладають на кронштейни жолоба, поєднуючи елементи за допомогою з'єднувача, промазати клеєм або ущільнюють стик гумовим елементом. Коли використовують компенсаційні з'єднувачі, клей не застосовують. Аналогічно монтують кути і заглушки.

Водостічні труби встановлюють вертикально і кріплять до стінових конструкцій, використовуючи хомути. Закріплюють їх дюбелями з кроком 1 м. Таким чином хомути забезпечують надійну фіксацію труб. У нижній частині стояка монтують зливний фінішне коліно, яке повинно відстояти від землі приблизно на відстані 30 см і відводити воду в дренажну систему. Залежно від конфігурації даху можуть монтуватися трійники-розгалужувачі, а на стояки труб встановлюватися крім фінішного ще одне або два коліна.

Неконтрольований потік води з даху може завдати серйозної шкоди дому, його фасаду та фундаменту. Тому довірте облаштування водовідведення з покрівлі професійним майстрам «Квадро», і він буде виконаний за всіма правилами монтажу зливової системи.