Призначення фасадної облицювальної цегли зводиться не тільки до декоративної обробки екстер'єру будівлі. Матеріал виконує також функцію зміцнення несучої конструкції стін, їх зовнішнього захисту і утеплення. Відмінність цегли облицювальної від звичайного аналога полягає в бездоганно точної гладкою формі, чітких гранях, стабільної однотонної забарвленням.

Види облицювальної цегли

Випускають штучний лицьовій матеріал полнотелим і порожнистим. Обидва варіанти широко використовують для ведення зовнішніх робіт. Пустотілі вироби відрізняються більш легким вагою, тому надають менше навантаження на підставу будівлі і характеризуються доброю теплоізоляцією.

Серед різновидів фасадної облицювальної цегли виділяють:

• фактурні вироби з рельєфною поверхнею, малюнок виконують стилізованим під різні види натурального матеріалу: дикий камінь, мармур, дерево;
• фігурний або фасонний продукт, який відрізняється своєю конфігурацією і випускається в напівкруглої, кутовий або П-образній формі.

Фасонна цегла має ефектний зовнішній вигляд. З його допомогою створюють оригінальні конструкції, втілюючи в арках, колонах, карнизах цікаві архітектурні задуми.

Для надання виробам декоративності фасадна облицювальна цегла часто покривають спеціальною глазур'ю і отримують гладку блискучу поверхню в різній колірній гаммі. Для зовнішнього облицювання активно використовують ангобірованний матеріал. Даний вид цегляної продукції характеризується матовою поверхнею, її створюють шляхом нанесення на заготовлений камінь-сирець додаткового шару особливого сорту глини і склобою.

Ще один варіант декоративного покриття облицювальної цегли - торкерірованіе, нанесення мінеральної крихти, яка після випалу формує цікаву рифлену поверхню.

Особливе місце в групі фасадного цегляного продукту займає клінкер. Матеріал відрізняється низьким коефіцієнтом поглинання і його кладуть на спеціальні розчини.

Фасадна облицювальна цегла: кладка

Перед початком робіт проводять попередню кладку без розчину, визначають необхідну кількість половинок цегли і їх нарізають. Перший ряд укладають повністю від однієї до іншої сторони, другий - рухаючись з бічних сторін. При виконанні кладки обов'язково перевіряють рівність і виконують розшивку швів.

Для додання фасаду оригінальності застосовують різні прийоми. Найпоширеніший - виділення кольором. З цією метою практикують використання кольорової суміші кладки або використовують фасадна облицювальна цегла різних відтінків. При цьому підкреслюють головні лінії (карнизи, молдинги арки), виділяють певні зони або застосовують різні способи візерунчастої кладки.

Такі роботи - це віртуозна майстерність і справжнє мистецтво, де потрібен досвід, вміння і художній смак. Майстри «Квадро» прекрасно справляються зі складними вимогами і створюють неповторні за красою фасади.