Арки, ніші різної конфігурації та інші оригінальні конструкції вносять індивідуальність в інтер'єр, урізноманітнюють банальні речі і одноманітне оформлення кімнат. Встановлення декоративних елементів з гіпсокартону - модний тренд в дизайнерських проектах.

Професіонали «Квадро» втілюють в реальність найскладніші і нестандартні варіанти різних конструкцій, використовуючи універсальний матеріал - листи ГКЛ.

Що слід знати про з влаштуванні арок з гіпсокартону

За допомогою арок квартиру розмежовують на зони, лише в частковій мірі ізолюючи приміщення. Зазвичай конструкцію встановлюють у вже існуючих дверних отворах або оформляють при переплануванні і створенні перегородки.

Як і будь-яка конструкція з листів ГКЛ, арка монтується на заздалегідь встановлену металеву основу. Для початку необхідно визначитися з радіусом і висотою прорізу, відзначити централлю точку, а контур майбутньої арки окреслити на аркуші гііпсокартона і акуратно вирізати.

Напрямні планки металопрофілю, обрізавши по довжині відповідно до потрібними параметрами, кріплять до стіни з обох країв отвору вертикально і у верхній частині. Щоб збільшити жорсткість конструкції по краю арочного заокруглення гіпсокартону укладають вигнутий профіль. Для додання планці дугоподібної форми на бічних гранях роблять надрізи з кроком в 10 мм. Кріплять вигнутий профіль до металевій рамі саморізами.

Продовжують процес влаштування арки з гіпсокартону, приступаючи до установки першого викроєного листа, потім обшивають іншу сторону каркаса. Надійну фіксацію листового матеріалу до профілю забезпечують вкручені саморізи, крок кріплення 10 - 15 см.

Влаштування арок з гіпсокартону завершують установкою дугообразного фрагмента. Для обшивки застосовують стельовий вид ГКЛ, його товщина менше і листам простіше надати потрібну форму. Необхідного вигину на зводі домагаються нарізкою з одного боку і зволоженням матеріалу. Стики шпатлюют, застосовуючи серпянку (армуючу стрічку), поверхня конструкції покривають ґрунтовкою і шпатлюют.

Ниші - влаштування декоративних елементів з гіпсокартону

Дизайнерські проекти пропонують влаштування ниш з гіпсокартону самих різних форм, розмірів, глибини і функціоналу. У них мають у своєму розпорядженні полиці, монтують підсвічування, встановлюють предмети меблів або побутову техніку, оформляють декоративні каміни.

Яке б не було призначення ниші, для її виконання необхідна каркасна основа. На першому етапі роблять розмітку і встановлюють П-подібні профілі на стелі та підлозі. По ширині напрямні планки монтують уздовж стіни, а бічні елементи перпендикулярно до них. Стійки потрібної довжини встановлюють в направляючі і надійно закріплюють. Жорсткість всієї конструкції забезпечують перемичками, відстань між якими варіюється в залежності від розмірів ніші і планованих навантажень. Останні операції при влаштуванні ниш з гіпсокартону - обшивка і підготовка поверхні для виконання кінцевої обробки.

При влаштуванні декоративних елементів з гіпсокартону необхідно використовувати досвід і нестандартний підхід, особливо це стосується складних і хитромудрих конструкцій, які здатні зробити інтер'єрне рішення приміщення ефектним і своєрідним.