Стінні перегородки відносяться до самонесучим конструкцій, які облаштовують в будь-яких місцях офісу або квартири. У сучасному дизайні інтер'єру часто використовують нестандартні легкі стіни. Монтаж напівкруглої конструкції перегородки з гіпсокартону - один з таких варіантів. Конструктивний елемент вимагає правильного розміщення, чітко вивіреного радіуса заокруглення і оптимальних розмірів.

Монтаж напівкруглих конструкцій перегородок з гіпсокартону

Виконання міжкімнатних легкої стіни починають з розмітки. Запорукою бездоганно зібраної конструкції служить правильно нанесені лінії на поверхні підлоги і стелі. Для цієї мети майстри використовують професійні інструменти і чітко відбивають розмічальні лінії, які служать орієнтиром для установки направляючого профілю.

Щоб надати металевій планці округлу форму, профіль надрізають. Частота надрізів залежить від радіуса кола, чим він менший, тим більше підрізів. Профіль укладають на підлозі, згинаючи по лінії розмітки, і фіксують кріпильними елементами. Дотримуються крок 10, максимум 15 см. За аналогією встановлюють профільну направляючу смугу на стелі.

Наступний етап монтажу напівкруглої конструкції перегородки з гіпсокартону - збірка каркаса. Вертикальні опори з металопрофілю встановлюють, поєднуючи з направляючими на підлозі і на стелі. Обов'язково контролюють рівнем правильність установки. Будь-яке навіть незначне відхилення від вертикалі призведе до скосу перегородки.

Обшивку каркаса листами ГКЛ починають з опуклою частини і від центру до країв. При цьому технологія передбачає, щоб в першу чергу кріпилися цілі листи, а потім викроювалися і фіксувалися відрізки. Перед укладанням листи попередньо згинають, надаючи їм потрібну форму. Залежно від радіуса заокруглення використовують сухий або мокрий спосіб. До нижнього і верхнього Радіусна профілем листи кріплять з кроком 10 см, до вертикальних стійок, витримуючи відстань в 20 см.

При монтажі напівкруглої конструкції перегородки з гіпсокартону, коли каркасний остов з одного боку вже обшитий, всередину закладають дроти, утеплювач, звукоізоляційний матеріал і кріплять ГКЛ з іншого боку стіни.

У складних варіаціях перегородок нерідко комбінують матеріали, вставляючи фрагменти зі скла, оформляючи вбудовану підсвітку або монтуючи хвилеподібну конструкцію.

Але навіть монтаж напівкруглої конструкції перегородки з гіпсокартону в її найпростішої варіації - це трудомістка робота, що вимагає професіоналізму і досвіду, а не самостійних експериментів.