Широко поширеним і зручним методом вирівнювання базових поверхонь в приміщенні в останні десятиліття став монтаж гіпсокартону на стіну. Обшивка дозволяє швидко і якісно зробити основу стінових конструкцій абсолютно рівній навіть при значних перепадах і уникнути складних мокрих операцій. Встановлюючи листи на каркас, можна приховати за ними інженерні комунікації і укласти теплозахисний шар. Гіпсокартонну поверхню легко обробити будь-яким фінішним покриттям: пофарбувати, обклеїти шпалерами, укласти кахельну плитку.

Застосовувані способи монтажу гіпсокартону на стіну

У будівельно-ремонтної практиці використовують два основні варіанти монтування листового матеріалу на стінові конструкції.

1. На каркас, який збирають, використовуючи металопрофіль або дерев'яні бруски. У стандартних міських квартирах зазвичай вдаються до елементів з металу, а в заміських будинках і на дачах, обшиваючи дерев'яні стіни, частіше застосовують рейки з деревного матеріалу.
2. На клей. Цей метод раціональний тільки для гладких і рівних стін. Монтаж гіпсокартону на стіну за допомогою клейових складів категорично виключається при значних перепадах, дефектах, кривизни поверхні основи. До того ж приклеєні листи ГКЛ категорично не рекомендують облицьовувати плиткою.

Зупиняються на конкретному способі ведення робіт, беручи до уваги такі показники, як площа приміщення, рівність стін і експлуатаційні умови майбутньої підоснови під декоративне покриття.

Монтаж гіпсокартону на стіну складається з наступних операцій:

• ретельної розмітки з використанням рівня (при необхідності укладання комунікацій і утеплювального шару враховують достатню для цих цілей відстань);
• установки стартового профілю на стельову конструкцію з фіксацією кріпильними елементами;
• надійного закріплення підвісів до стіни з урахуванням відстані між стоечними профілями в діапазоні 0,4 - 0,6 м (даний показник залежить від планованих навантажень на гіпсокартонну конструкцію);
• монтування стоєчних профілів, які з'єднують з підвісами і стартовою планкою;
• кріплення гіпсокартонних листів саморізами до всіх жорстким елементів каркасу;
• закладення стиків і підготовки поверхні до виконання фінішного покриття.

Бажаючи утеплити приміщення і збільшити рівень шумоізоляції, перед установкою ГКЛ листів на базову основу стіни укладають теплоізоляційний шар.

При монтажі гіпсокартону на стіну без складання каркасного кістяка листи намертво приклеюють до монолітної основі. Як клеять матеріалів використовують спеціальний монтажних клей для ГКЛ або універсальну шпаклівку. Для кращої адгезії листів з основою, базову поверхню рекомендують заґрунтувати.